Spotify Türkiye'de Yayına Başladı

Spotify Türkiye'de Yayına Başladı

Spotify 2008 yılından beri dünyada yoğun olarak kullanılan müzik dinleme platformlarından bir tanesi ve ülkemizdeki müzikseverler de şirketin Türkiye'ye giriş yapmasını hevesle bekliyorlardı. Spotify'ı diğer pek çok servisten ayıran en büyük nokta, tamamen yasal olarak müzik dinleme hakkı vermesi ancak standart üyeliklerde bunu kullanıcılardan herhangi bir ücret almadan yapması. Müzik sahipleri ile anlaşmalar yapan Spotify, standart üyelerden reklamlar yoluyla, Premium üyelerdense ücret yoluyla gelir elde ediyor ve telif hakkı ödemelerini gerçekleştiriyor.

Milyolarca şarkıdan oluşan devasa şarkı veritabanı sayesinde pek çok online müzik dinleme servisini geride bırakan Spotify, ülkemize hem web arayüzü, hem bilgisayar programı, hem de mobil uygulamaları ile birlikte giriş yaptı. Böylece hangi cihaza sahip olursanız olun, müziklerinizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.

Oynatma listeleri hazırlama, çevrimdışı müzik dinleyebilme, sosyal ağlardan dinlediğiniz müzikleri paylaşabilme ve diğer ufak tefek özellikler de müzik dinleme deneyiminizi iyileştirebilecek ayrıntılar arasında yer alıyor. Spotify Türkiye tanıtım videosu da yayınlandı ve videonun altında Spotify'dan müzik dinlemek için gereken uygulamaları bulabilirsiniz.

iOS ve Android için FIFA 14 yayınlandı

YORUMLAR