StageFright Kötücül Yazılımı İçin Güncelleme Alacak Samsung Cihazlar Belli Oldu

StageFright Kötücül Yazılımı İçin Güncelleme Alacak Samsung Cihazlar Belli Oldu

Yaz ortasından beri Android cihazların korkulu rüyası StageFright kötücül yazılımı için cihazlar güncelleme almaya başladılar. İşte Samsung güncelleme listesi.

Geçtiğimiz hafta kendini 2.0 sürümüne güncelleyen StageFright kötücül yazılımına karşı ittifak kuran Android cihaz üreticileri, yavaş yavaş güvenlik güncellemelerine başladılar.

LG, Samsung ve Google Android, işletim sistemi “kanseri” olarak adlandırılan Stagefright tehdidine karşı birlik olmuşlardı. Her 3 şirkette her ay cihazlara güvenlik güncellemeleri yapmaya söz vermişlerdi. Ancak HTC bu ittifaka katılmayarak hayal kırıklığı yaratmıştı.

Samsung güvenlik güncellemelerini kullanıcılarına bildiri göndererek yapıyor. Böylelikle dev üretici altına imza attığı StageFright güvenlik güncellemelerini cihazlara göndermeye başlamış bulunuyor. Samsung’un güncelleme alan cihazlar listesinde bu ay, Samsung Galaxy S6 serisi, Galaxy Note 5, Note 4, Note Edge Plus, Tab S ve Tab S2 var. Bu güncelleme paketi Google’ın ön gördüğü tüm güvenlik önermelerini yerine getiriyor ve StageFright için de önlem alıyor. Ayrıca özellikle Galaxy S5’de yaşanan ekran görüntüsü çalınma açığı da düzeltiliyor. Güncelleme kullanıcılara geldiğinde ekranda bir bildiri yayınlanıyor.

Android Dünyasının Baş Belası Stagefright Gittikçe Daha Tehlikeli Olmaya Başladı

Stagefright Android Virüsünden Korunmanın Yolları

Korkutan Virüs Stagefright, Android Cihazınızı Etkiledi mi? Anında Öğrenin!

YORUMLAR