Steve Jobs'a Ait Olan Kartvizit Rekor Fiyatla Satıldı

steve jobs kartvizit

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Steve Jobs, yıllar önce aramızdan ayrılmasına karşın etkisini sürdürmeye devam ediyor. Yakın zaman önce açık artırmaya çıkan ve rekor fiyata satılan Steve Jobs kartviziti ise bunun önemli göstergelerinden bir tanesi oldu.

steve jobs kartvizit 1

Bugün dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesine dönüşen Apple’ın kurucu ortaklarından olan ve tasarladığı pazarlama taktikleriyle Apple’ı bir numaraya taşıyan Steve Paul Jobs, çalkantılı bir hayat yaşamıştı. 1970’lerin sonunda Steve Wozniak ile birlikte kurdukları Apple’ı en güçlü şirket arasına sokan Jobs, bir ara yönetim kuruluyla yaşadığı problemler sebebiyle kendi kurduğu şirketten atılmış ve o sırada Pixar isimli herkesin bildiği animasyon şirketini kurmuştu. Birkaç yıl sonra Apple’daki görevine dönüp, şirketi durdurulamaz bir yükselişin içine sokan Jobs, 2008 yılında uzun yıllar mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düşerek, hayatını kaybetmişti.

Pazarlama ve tasarım konusunda teknoloji dünyasına birçok yenilik getiren Steve Jobs’a ait bir kartvizit ise geçtiğimiz günlerde açık artırmaya çıkarıldı. Yapılan açık artırmada Jobs’ın fiyatı rekor fiyata alıcı bulurken, teklifler kapandığında artırma 6 bin 259 dolara kadar gelmişti. Kartvizitin 500 dolar gibi bir fiyatla satılacağı düşünülürken, fiyatın 6 bin doların üzerine çıkması birçok uzmanı şaşırttı.