Suriye'nin İnterneti Kesildi

Suriye'nin İnterneti Kesildi

Pek çok kaynağın aktardığına göre Suriye ile olan internet bağlantısı dün öğlen saatlerinden itibaren tamamen kesilmiş durumda ve ülkede yaşayanların dış dünya ile hiç bir bağlantısı kalmadı. İnternetin yanında telefon bağlantılarının da durdurulduğu ise iddia edilenler arasında.

İnternet izleme şirketi Renesys'in attığı tweet de bu kesintiyi doğrulamakta ve daha sonra Google da attığı tweet ile Google servislerine Suriye'den erişimin durdurulduğunu açıkladı. Aşağıda her iki tweeti de görebilirsiniz.

Bu kesinti, engelleme ve sınırlamalardan ziyade tüm ülkenin internetteki varlığının sonlandığını gösteriyor ancak şimdiye dek terörist grupların kabloları kesmesinden dolayı mı yoksa hükümetin kasıtlı müdahalesinden dolayı mı gerçekleştiği konusunda henüz bir bilgi mevcut değil.

Devlet başkanı Beşar Esad'a karşı yöneltilen kimyasal silah kullanımına dair suçlamalar ve iddiaların hareketlendiği bu dönemde karşılaşılan iletişim engelinin ne zaman kalkacağı konusunda bir bilgi yer almazken, internete erişebilecek olan Suriye vatandaşlarından gelecek olan bilgiler de merakla bekleniyor.

Google'ın Chrome'u kapatma ihtimali var

YORUMLAR