Suya ve Toza Dayanıklı Google Pixel 2 Yolda

Suya ve Toza Dayanıklı Google Pixel 2 Yolda

Yakında piyasa çıkacak olan Google Pixel 2 telefonları hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

5 Ekim 2017 tarihinde tanıtılması beklenen Google Pixel 2 cihazların özellikleri arasında, yüksek kapasiteye sahip RAM ve IP68 su ve toz geçirmezlik özelliğinin de yer alacağı rapor edildi. Su geçirmezlik özelliği, son zamanlarda piyasaya çıkan tüm amiral gemisi telefonların ortak noktası olarak oldukça rağbet görüyor.

Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL telefonlarının ön tarafında stereo ses kalitesine sahip 2 adet hoparlörün bulunacağı ve kulaklık girişi yerine bir adet USB-C ve 3.5mm girişinin yer alacağı da gelen haberler arasında. Ancak, telefonların kutusunda bir çevirici adaptör de yer alacak. 

Bunun yanı sıra, telefonların Snapdragon 836 işlemciler ile birlikte gelmesi beklenirken, görünen o ki bu maalesef gerçekleşemeyecek. Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız "Google Pixel 2, Snapdragon 836 Kullanmayacak!" haberine göz atarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Telefonların küçük modellerini üretecek olan HTC'nin cihazla ilgili verdiği raporlara göre, Pixel 2'lerin küçük boydaki sürümleri, daha önce üretilen Pixel modellerine oranla biraz daha büyük olacaklar. LG ise büyük Google Pixel 2 modellerinin, bu yıl telefonlarda tercih edilen çerçevesiz modellere benzeyeceğini duyurdu. Google Pixel 2 telefonlar, kameralarında OIS görüntü sabitleme teknolojisi yerine daha gelişmiş olduğu savunlan EIS, yani elektronik sabitleme teknolojisine sahip olacaklar.

Her iki cihazında her an açık olan bir ekrana sahip olacağı da gelen haberler arasında. Android 8.1 sürümü taşıyacak olan her iki cihaz da ekran parlaklık ayarlarıyla daha kaliteli görüntüler sunabilecekler.

Google Pixel 2'ye Ait Olduğu İddia Edilen Bir Görsel Sızdırıldı

Google Pixel 2 Konsept Videosu Açığa Çıktı!

Google Pixel XL 2 (2017) Sızdırıldı!

YORUMLAR