Swing Copters'ın Klonları Google Play'i İstila Etti

Swing Copters'ın Klonları Google Play'i İstila Etti

Kısa zaman önce adeta bir çılgınlık haline gelen ve uygulama marketlerden kaldırılmasıyla ilgili bir takım sansasyonel haberler çıkan Flappy Bird, bu kez başka bir vücutta hayat buldu. Aynı yapımcı tarafından geliştirilen Swing Copters, farklı bir temaya sahip olsa da özünde Flappy Bird’ün ruhunu taşıyor.

Marketlerde yerini almasından birkaç saat sonra bile hatırı sayılır bir indirme rakamına ulaşan Swing Copters, açıkgöz geliştiricilerin dikkatini çekmiş olacak ki Google Play oyunun kopyalarıyla dolup taştı. Flappy Bird’le aynı derecede rahatsız edici, aynı derecede bağımlılık yaratan bir oyun olan Swing Copters’ın popülaritesinden para kazanmayı uman üreticiler vakit kaybetmeden oyunun tıpatıp benzerlerini markete yükledi.

Hatırlarsanız aynı durum Flappy Bird’te de meydana gelmişti. Flappy Bird‘ün günlük 50.000 dolar gelir elde ettiğini duyan geliştiriciler yüzünden neredeyse orijinal oyunu bulmakta zorlanıyorduk. Pek göze çarpmasa da bu durumun gizliden gizliye bir tehlike barındırdığını da kabul etmek gerekiyor. Kötü niyetli yazılımcılar kullanıcıların cihazlarına zarar verebilecek türden yazılımları oyunmuş gibi gösterip amaçlarına ulaşabilir.

Kullanıcıların birçoğu Google’ın bu konuda önlemler almış olması gerektiğini düşünmekte. En nihayetinde olay bir kere daha tekrarlanmıştı ve işin bu kez şansa bırakılmaması gerekiyordu. Siz de konu hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Oyunun ekibimiz tarafından incelenme videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Haftanın iOS Oyunu: Swing Copters

YORUMLAR