Tarayıcı Destekli uTorrent Web Kullanıma Açıldı

BitTorrent bugün internet tarayıcısına destek sağlayan yeni bir torrent istemicisini duyurdu. uTorrent Web adındaki bu yepyeni uygulama sayesinde torrent dosyalarınızı tarayıcı üzerinden indirebilecek ve videoları indirirken izleyebileceksiniz.

uTorrent'in masaüstü sürümü son yıllarda pek güncellenmemesine rağmen, birçok değişiklik yaşayan yeni bir uTorrent sürümüne sahip. Bu yılın başlarında BitTorrent tarafından geliştirilen uTorrent Web artık Windows kullanıcıları için indirilebilir durumda. Bu uygulamanın normal uTorrent ile arasındaki fark ise tüm indirmeleri tarayıcı üzerinde gerçekleştirmesi.

uTorrent Web, tıpkı uTorrent gibi indirme işlemini bitirmeden önce ses ve video dosyalarını oynatabilir ancak uTorrent'in aksine oynatmayı da tarayıcı içinde gerçekleştirir. Ayrıca torrent haricindeki pek çok dosya türüne de destek sağlayan uygulamanın uTorrent'ten bağımsız olduğunu söylemek gerekiyor.

Kendi içerisinde bir arama çubuğuna sahip olan uTorrent Web'in tarayıcı destekli çalışması pek çok kullanıcının dikkatini çekecek gibi görünüyor. Konu hakkında "Projeye ilk başladığımızda, vizyonumuz sadelik ve hızlı oynanabilirlik ile bir torrent istemcisi oluşturmaktı."  şeklinde bir açıklama yapan geliştirici BitTorrent, diğer uygulamanın ise uTorrent Classic adıyla anılacağını aktardı.

YORUMLAR