Tarayıcınız Üzerinden Klasik Yılan Oyununu Oynamak İster Misiniz?

Tarayıcınız Üzerinden Klasik Yılan Oyununu Oynamak İster Misiniz?

Microsoft bir yandan işletim sistemi üzerinde yani Windows 10 üzerinde çalışırken bir yandan da diğer servislerini geliştirmeyi ihmal etmiyor. Windows 10'a daha yakışan bir arama motoru yapmak isteyen Microsoft, Bing'in özelliklerini arttırmaya başladı.

Tarayıcılar arasında Bing’in yer aldığı pazar payından memnun olmayan şirket onu üst sıralara çıkarabilmek için her yolu deniyor. Microsoft farklı yolları denemek için ilk önce oyunlara başvurdu. Son yaptığı güncelleme ile birlikte Bing üzerinden artık oyun oynamak mümkün. Microsoft ilk olarak klasik yılan oyununu arama motorunda aktif hale getirdi. Yani arama bölümüne "yılan oyunu" yazdığınızda eski telefonlarda oynamaktan bıkmadığımız o yılan oyununa ulaşabiliyorsunuz.

Yılan oyunu ile Bing'i daha çekici hale getirmek isteyen şirket bu özelliği tüm ülkeler için aktif hale getirmedi. Mesela Türkiye üzerinden Bing'i kullanıyorsanız bu oyunu oynama imkanınız yok. Ama bulunduğunuz bölgeyi değiştirdiğiniz taktirde İngilizce ismiyle oyun karşınıza çıkıyor. Bunun için öncelikle ayarlara girip bulunduğunuz bölgeyi ABD olarak seçmeniz gerekiyor. Daha sonra üst bölümüne "snake game" yazarak arama motorunda arayın. Bu komuttan sonra en üstte siyah arka planda yılan oyunu oynayabilirsiniz. Aynı sayfada yan bölümde oyunla ilgili diğer bilgiler verilirken aşağıdaki bölümlerde ise arama sonuçları yer alıyor.

Oyun Firefox ve Google Chrome gibi tarayıcılarda çalışıyor fakat ben sorunsuz oynamak istiyorum diyorsanız Windows 10 tarayıcısını kullanmanız gerekli.

Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinde Neden Detay Vermeyeceğini Açıkladı

Microsoft, 37 Dolarlık Tuşlu Telefonu Nokia 222'i Tanıttı 

YORUMLAR