Telefon Bağımlısı mısınız? Bu Uygulama ile Bağımlılık Derecenizi Ölçebilirsiniz

Telefon Bağımlısı mısınız? Bu Uygulama ile Bağımlılık Derecenizi Ölçebilirsiniz

Eğer cep telefonunuzu nereye gderseniz gidin yanınızdan ayıramıyorsanız ve her an kontrol etme ihtiyacı hissediyorsanız çevrenizdeki insanlar sizi bir telefon bağımlısı olarak nitelendirebilirler. Elbet ki hepimiz günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonlarımızı sıkça kullanıyoruz. Kimi zaman ihtiyaçtan ötürü, kimi zaman da sosyal medya hesaplarımızı takip etmek, bildirimlere göz atmak ya da mobil oyunlar oynamak için ekran kilidimizi açıyoruz. Ekran kilidimizi ne kadar çok açarsak o kadar çok telefonumuzla haşır neşir olmaktayız. İşte bu etkileşim miktarımız telefonumuza ne kadar bağımlı olduğumuzu gözler öüne sergiliyor. Bu etkileşim oranını ölçebilmek için de ilginç bir uygulamaya sahibiz.

Checky adı verilen ve Android ve iOS cihazlar için geliştirilmiş olan bir uygulama telefonunuzun ekran kilidini günde kaç kere açtığınızı kayıt altına alıyor ve size raporlayarak telefon bağımlısı olup olmadığınızı size gösteriyor. Checky sayesinde telefon kullanma alışkanlıklarınızı bir düzene sokabilirsiniz veya pil ömrü tasarrufu yapmak için kullanım alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

Check günlük olarak tuttuğu kayıtları bir önceki gün ile karşılaştırmanıza da izin vermekte. Uygulama bildirimler aracılığıyla günlük kilit ekran açma sayınızı da size raporlayabiliyor.

Hunharca Akıllı Telefon Kullanarak Kendilerine Zarar Veren İbretlik İnsanlar

YORUMLAR