Telefon Karşılaştırmaları, Google Arama Sonuçlarına Geliyor

google tablo

Akıllı telefon pazarında rekabet iyice kızışmış ve alternatifler artmış durumda. Artık yeni bir akıllı telefon satın alma vakti geldiğinde tüketiciler karar vermekte zorlanıyor. Ayrıca çok sayıda alternatif arasında kaybolup yanlış bir tercih yapma ihtimali tüketicileri korkutuyor. Bunun için kullanıcılar internette yer alan yorumları okuyup özelliklerine göre telefonları karşılaştırma yoluna gidiyor. Telefon karşılaştırmalarını görmenin en açık ve basit yöntemi ise ikili karşılaştırma tabloları. Google artık arama yapıldığında bu tabloları kullanıcılara hızlıca gösterecek.

The Next Web’de yer alan rapora göre Google, arama motorunda “Note 8 vs iPhone X” gibi bir ifade aratılması durumunda kullanıcıların görmek istediği karşılaştırma tablosunu sayfanın en üstünde gösterecek. Kullanıcı yorumlarının da yer aldığı bu bölümde kullanıcılar iki cihaz arasındaki temel farkları hızlıca görüntüleyebilecek.

googletablo

Üst bölümde yer alan tabloda cihazların çıkış tarihleri, hafıza kapasitesi, uygun renkleri gibi temel özellikler yer alırken tablonun alt köşesinden tabloyu daha da genişletmek mümkün. Tabii ki pazar araştırması yaparken sadece bu tablolara göz atmak yeterli değil ancak ilk bakışta ayırt edici özellikleri belirlemek için oldukça ideal. Ayrıca karşılaştırma tablosunun bittiği bölüm itibarıyla da telefonu satın alabileceğiniz internet siteleri de yer alıyor.

YORUMLAR