Telegram Gelişmeye ve Büyümeye Devam Ediyor

Telegram Gelişmeye ve Büyümeye Devam Ediyor

Mobil alanda kullanıcıların en çok kullandıkları uygulamaların başında şüphesiz ki ücretsiz mobil mesajlaşma uygulamaları kendilerine ilk sıralarda yer buluyor. Facebook'un WhatsApp satın almasının ardından uygulamanın geleceğiyle ilgili kafasında soru işareti olan birçok kullanıcı yeni mesajlaşma uygulamaları aramaya başladı. Bu noktada en çok göç alarak dikkatleri üzerine toplamayı başaran mesajlaşma uygulamalarının başında gelen Telegram, kullanıcı sayısını katlayarak artırmayı başardı.

Yakaladığı bu popülerliğin ardından kullanıcıların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda Telegram'ı geliştirmeye devam eden şirket, son güncellemeyle birlikte popüler mesajlaşma uygulaması üzerine üç yeni özellik daha ekledi. Telegram'a gelen yenilikler arasında; sesli mesajlaşma, mesajlar için arkaplanda indirme ve özel mesajlaşmalarınızı silmeye karar vermeniz durumunda, mesajların her iki cihaz üzerinden de silinmesi gibi özellikler yer alıyor.

Telegramın benzersiz özellikleri arasında yer alan gizli mesajlaşma özelliği ile ilgili geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamaya göre; kullanıcılar arasında yapılan gizli mesajlaşmalar asla Telegram sunucuları üzerinde barındırılmayacak. Böylece kullanıcıların özel sohbetleri ve mesajlaşmaları herhangi bir şekilde başkaları tarafından görüntülenemeyecek.

Uygulama üzerine gelen yeni güncellemeyle birlikte gizli mesajlaşmalarınızı silmeye karar verdiğiniz zaman hem sizin cihazınız hem de mesajlaştığınız kişinin cihazı üzerinde yer alan mesajlar otomatik olarak silinecek. Ayrıca sesli mesajlaşma özelliği dokun ve kaydet şeklinde bir çalışma prensibine sahip olacak. Bu sayede göndermek istediğiniz kısa sesli mesajları WhatsApp üzerinde yolladığınız gibi hızlı ve kolayca gönderme şansına sahip olacaksınız.

Rusya'nın en büyük sosyal ağı olan VK.com'un kurucuları Nikolai ve Pavel Durov tarafından ortaya çıkan Telegram, kullanıcılarına çok daha güvenli ve özel bir mesajlaşma deneyimini tamamen ücretsiz bir şekilde sunuyor. Sonuç olarak tüm bunların meyvelerini şimdiden toplamaya başlayan Telegram, yapılan açıklamaya göre sürekli olarak ücretsiz olarak kalacak ve uygulama için ekstra bir ücretli seçenek kullanıcılara sunulmayacak.

Popüler ücretsiz mesajlaşma uygulaması Telegram'ı aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla mobil cihazlarınız üzerine indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR