Telegram'a Selfie Maskeleri, Stickerlar ve GIF Özellikleri Geldi

Telegram'a Selfie Maskeleri, Stickerlar ve GIF Özellikleri Geldi

Mesajlaşma uygulaması Telegram, Snapchat'in çekirdek özelliklerinden bazılarını bünyesine ekledi. Fotoğraf editörü içerisine selfie maskeleri, trend olmuş stickerlar ve özel GIF'ler dahil edilen uygulama, rakipleri karşısında öne çıkan özellikler kazandı. 

Son zamanların eğlence kültürü öğeleri, fotoğraf editörü içerisine eklenebilen maskeler oldu. Dünyada pek çok insan bu filtreleri kullanıyor ve Snapchat'in çekirdek özellikleri artık birçok uygulamaya dahil oluyor. Şimdi de bu ve benzeri öğeler Telegram bünyesine katıldı. 

3 yaşındaki mesajlaşma uygulamasına gelen güncelleme, kullanıcıların fotoğraf editörünü kullanarak kendi resimleri üzerinde çizimler yapmasına ve maskeler eklemesine olanak veriyor. Diğer yandan çıkarmaları ve istediğiniz yazıyı da fotoğraflara ekleyebiliyorsunuz. Mevcut maskeler arasında Snapchat'te bulunan hayvan yüzleri, gözlük, şapka, sakal ve peruk gibi temel öğeler bulunuyor. Dilerseniz kendi özel maskelerinizi oluşturabileceğinizi de unutmayalım.

Uygulamadaki bir başka güncelleme de, video kaydederken onun içerisinden seçeceğiniz görüntülerden GIF oluşturabilmeniz. Bu giflere daha sonra emoji, metin ve çizimler ekleyebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş GIF'lerin oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.

Geçtiğimiz aylarda Telegram 100 milyon aktif kullanıcıya eriştiğini açıklamıştı. Güvenlik açıklarıyla da gündeme gelen uygulama kendine pazarda iyi bir yer edindi ve böyle devam ederse ilerleyen dönemlerde adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Bakalım önümüzdeki aylarda Telegram cephesinden ne gibi gelişmeler gelecek.

Telegram Hacklendi! 15 Milyon Kullanıcının Hesabı Tehlikede

Telegram Bot Geliştiricilerini Gaza Getirmek için 1 Milyon Dolar Para Dağıtacak!

YORUMLAR