Teslimat Hizmeti Bukoli, Kepenkleri İndiriyor

Teslimat Hizmeti Bukoli, Kepenkleri İndiriyor

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde sağladığı teslimat hizmetiyle kargo bekleme problemine nispeten çözüm getiren Bukoli platformu, kapanma kararı aldı. Karar iş ortaklarına gönderilen e-posta aracılığıyla duyuldu.

İki yılı aşkın bir süreden hizmet veren Bukoli, internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların ürünlerini şehir içlerinde belirlenen teslimat noktalarına yönlendiriyordu. Kargo şirketlerine verilen ev adreslerinde uzun süre bekleme ya da evde olmama sorununa çözüm getiren Bukoli’nin kapanma kararının arkasında ekonomik sebepler yatıyor.

Önceleri belirli mağazaları teslimat noktası olarak belirleyen ve bu şekilde hizmet sağlayan Bukoli, daha sonra kendi teslimat noktaları oluşturdu. Hızla büyüyen Bukoli’nin teslimat noktası sayısı İstanbul’da en son 2.500’e ulaşmıştı. İstanbul dışındaki büyük şehirlere de yayılmayı planlayan hizmet fazla açılamadan boğuldu. Borusan Holding çatısı altındaki Bukoli, piyasa koşullarına uyum sağlanamadığı gerekçesiyle kapanma kararı alındığını bildirdi. Bu ayın sonunda hizmetin son bulacağı açıklanırken, Markafoni de benzer sebeplerden ötürü aynı tarihte faaliyetlerine son vereceğini duyurmuştu.

Bukoli tarafından kapanma kararı yayınlanan bu yazıyla müşterilere duyuruldu:

"Değerli müşterimiz,

Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz. Bukoli’yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı. Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz.Bunu başarabildiysek ne mutlu bize! 

Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli’yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz. Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz. Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.

Dijital teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.

Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla"

Markafoni Kapanıyor!

Amazon'un Kurucusu Ay'a Kargo Taşımak İstiyor

YORUMLAR