The Dark Tower İçin İlk Fragman Yayınlandı

The Dark Tower İçin İlk Fragman Yayınlandı

Ünlü yazar Stephen King'in kitap serisinden uyarlanarak filme alınan, The Dark Tower ya da Türkçeye çevirilen ismiyle Kara Kule için ilk fragman yayınlandı. 

Stephen King'in birçok farklı kitaptan ve evrenden esinlenerek ortaya çıkardığı Kara Kule serisi, sekiz kitap ve toplamda 4,250 sayfadan oluşuyor. 1982 yılında çıkan ilk kitabıyla çok satanlar listesinin zirvesine yerleşen seri, Silahşörlerin sonuncusu olan Roland Deschain ismindeki karakterin iyilikten kötülüğe doğru giden hikayesini anlatıyor. Vahşi Batı olarak bildiğimiz zamanların Batı Amerikası'nın siyasal bir tenkidi de olan Kara Kule, bu zamanları büyülü şekilde tekrar ortaya çıkarıyor. Orta Dünya olarak adlandırılan bu paralel evrende, eskinin o klasik teması korunurken, buna çeşitli teknolojik detaylar da ekleniyor. 

Hikayede Roland'ın yaşamın merkezi olan Kara Kule'yi araması ve buna doğru yaptığı yolculuğu görüyoruz. Yolculuk sırasında onlarca farklı karakterle karşılan Roland'ın en büyük yoldaşı ise New York'tan o evrene geçen yedi yaşındaki Jake Chambers oluyor. Bu muhteşem ikilinin en büyük düşmanı da onlarca farklı isim kullanmasına karşın The Man in Black yani Siyah Giyen Adam olarak bilinen Randall Flagg. 

Gerçeğin ve fantezinin birbirine karıştığı, şiirsel anlatımıyla bizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan bu serinin sinema uyarlaması, 4 Ağustos'ta bizlerle olacak. Roland Deschain'in Idris Elba tarafından canlandırıldığı bu filmde, Siyan Giyen Adam rolünde Matthew McConaughey, Jake Chambers rolünde ise Tom Taylor'ı göreceğiz. 

Bu yazın merakla beklenen filmlerinin başında gelen Kara Kule için yayınlanan ilk tanıtım videosunu hemen aşağıdan izlemenüz mümkün. İyi seyirler!

Star Wars: The Last Jedi'dan İlk Fragman Geldi

Netflix Fidye Virüsünün Kurbanı Oldu, Yayınlanmamış Dizileri İnternete Düştü

YORUMLAR