TikTok'u Yasaklayanlar Listesi Kabarıyor

Gelen haberlere göre ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA), geçen pazar günü bir duyuru yaptı. Çin kaynaklı video paylaşım uygulaması TikTok’un bu kuruluştaki çalışanlar tarafından kullanılması artık mümkün değil.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok sürekli olarak yasaklanıyor. Uygulama, ABD kurumlarından birisi tarafından daha yasaklandı.

Sosyal medya uygulamalarını kullanan kişilerin sayısı giderek artıyor ve bu durum beraberinde bazı gariplikleri de getiriyor. Sosyal medya uygulamalardan bir tanesi olan TikTok, özellikle 2019 yılında yakaladığı ivme sayesinde sayısız kişiye ulaştı. ABD ise bu durumdan son derece rahatsız.

TikTok'u yasaklayanlar listesi uzayacak

Gelen haberlere göre ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA), geçen pazar günü bir duyuru yaptı. Çin kaynaklı video paylaşım uygulaması TikTok’un, bu kuruluştaki çalışanlar tarafından kullanılması artık mümkün değil.

Senatör Chuck Schumer’in TSA yöneticilerine mektup yazmasından sonra bu karar alındı.  Mektubun ardından TSA, kısa süre içerisinde çalışanlarının uygulamayı kullanmasını yasakladı. TSA yöneticisi David Pekoske’ye yazılan mektupta güvenlik endişeleri ifade edilmişti. Ayrıca zamanda Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı’nın tutumu ile ilgili de konuşuldu. 

TSA’nın bağlı bulunduğu İç Güvenlik Bakanlığı, geçtiğimiz ay alınan bir karar ile, devlet tarafından verilen cihazlarda TikTok kullanımını engellemişti. Bazı kurum ve kuruluşlardan birer birer yasaklanan TikTok, ülkenin ordusunda görev yapan askerler için de yasaklı hale getirilmişti. Sizce ABD tarafından alınan bu kararlar doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR