Tile ile Kaybolan yada Çalınan Eşyalarınızı Kolayca Bulun

Tile ile Kaybolan yada Çalınan Eşyalarınızı Kolayca Bulun

Günlük yaşantımızda en çok yanımızda bulundurduğumuz anahtarlık, cüzdan, çanta, laptop ve diğer eşyaların kaybolmasını yada çalınmasını önlemek amacıyla geliştirilen Tile projesi ilk olarak iOS uygulaması ile hayata geçtikten sonra oldukça başarılı oldu ve önceki gün uygulamanın Android versiyonu da yayınlandı.

Basit bir beyaz kutucuk gibi görünen Tile, üzerine yapıştırdığınız eşya yada içerisine koyduğunuz çantalar kaybolsa yada çalınsa bile mobil uygulama kullanarak nerede olduklarını görmenizi sağlıyor. Özellikle unutkan kişilerin oldukça işine yarayabilecek bu proje sayesinde satın alacağınız Tile'ları kaybolmasını istemediğiniz eşyaların üzerine yapıştırıyor yada içerisine koyuyorsunuz. Örneğin anahtarlığınıza Tile kutucuğu taktınız ve daha sonra gittiğini bir yerde anahtarlığınız unuttunuz. Uygulamanın Android yada iOS versiyonu üzerinden bulamadığınız anahtarlığın nerede olduğunu hemen görüntüleyebilirsiniz. Aynı işlemi cüzdan, çanta, bavul, laptop yada diğer eşyalarınız içinde uygulayabiliyorsunuz. Tek bir Tile kutusunun fiyatı 25 Dolar ve herhangi bir kargo ücreti yok. Satın almak istediğiniz Tile kutu sayısı arttıkça indirimli fiyatlardan yararlanabiliyorsunuz. 4 Tile kutusu 70 Dolar, 8 Tile kutusu 130 Dolar ve 12 Tile kutusu 180 Dolara satılıyor. Uygulamalar ile unuttuğunuz yada kaybolan eşyalarınızı bulabilmek için ilk olarak bu kutucukları stın almanız gerekiyor. Eğer satın almak isterseniz geliştirici sitesine gitmek için tıklayınız.

Uygulamanın iOS versiyonunu kullanabilmek için iPhone 4S veya daha üst bir model iPhone 5'e sahip olmakla birlikte iOS 7.0 ve üzeri bir işletim sistemini kullanıyor olmanız gerekiyor. Android uygulama için ise Android 4.4 KitKat ve üzeri bir Android sürümü ile birlikte cihazınızın Bluetooth 4.0 destekliyor olması gerekli. Samsung Galaxy S5, HTC One M8, HTC One, Nexus 5 ve Nexus 4 cihazların sahipseniz Tile'ı kullanabilirsiniz. bunun dışındaki Android cihazlar için yukarıdaki koşulların sağlanması gerekiyor.

Diyelim ki 4 adet Tile kutususatın aldınız. Bu kutuların her biri için uygulama üzerinden farklı zil sesleri belirleyerek eşyalarınızı bulurken daha kolay ayırt edebilir ve eşyanızı bulabilirsiniz. Örneğin anahtarlık için bir zil sesi belirleyerek koltuğun altında kaybolmuş bir anahtarlığı rahatlıkla sesi takip ederek bulabilirsiniz.

Tile'ın Android ve iOS sürümlerini sitemizden indirerek Tile kutusu yada kutularını satın aldıktan sonra eşyalarınızın kaybolmasını yada çalınmasını önleyebilirsiniz.

Twitter'da En Çok Kullanılan 100 Smiley

YORUMLAR