Tim Cook iPhone 6s Serisinin Değişik Olmadığını Savunanlara Ne Cevap Verdi?

Tim Cook iPhone 6s Serisinin Değişik Olmadığını Savunanlara Ne Cevap Verdi?

Tim Cook iPhone 6s ve iPhone 6s Plus serisi cihazların sadece daha kalın birer iPhone 6 serisi olduğunu söyleyenlere cevap verdi: ‘Benziyor ama farklı’.

İPhone 6s serisi yeni nesil iPhone olarak tanımlanabilir mi? Bunun cevabı biraz tartışılacak. Ancak genel kanı iPhone 6s serisinin iPhone 6 serisinin üzerine çok bir şey eklemediği yönünde.

Apple tanıtımından hemen sonra elbette cihazları eleştirenler ve yerden yere vuranlar oldu. Ancak daha testi yapılmamış bir cihaz için konuşmak erken. Apple CEO’su Tim Cook’da böyle düşünüyor.

San Fransisco’da Graham Civic Auditorium’da yapılan tanıtımdan sonra iPhone 6s ve iPhone 6s Plus oldukça eleştiri aldı. iPhone yeni nesil cihazı olarak tanıtılan 6s serisinin aslında pek bir yenilik barındırmadığı, aksine geri atılmış bazı adımlar olduğu söylendi. Tim Cook ise bu eleştirilere katılmayarak iPhone 6 ve iPhone 6s serilerinin arasında büyük farklar olduğunu savunuyor. Tim Cook Apple tasarım karakteristiği taşıyan telefonların birbirine benzese de son derece farklı olduklarını söyledi. Tim Cook’a göre iPhone 6s serisi dünyanın en gelişmiş akıllı telefonu. Force Touch teknolojisi ve A9 yongasını öne çıkaran Cook, bu teknolojilerin hiçbir cihazda olmadığını hatırlattı. Tim Cook 3D Force Touch gibi bir teknolojinin hafife alınmaması gerektiğini savunuyor. 

iPhone 6 ve iPhone 6S Karşılaştırması

Apple iPhone 6S Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Apple'dan Dokunmatik Ekran Devrimi: 3D Touch

YORUMLAR