Tim Cook: Kahve İçebiliyorsanız iPhone X Alabilirsiniz!

Apple, geçtiğimiz aylarda Tim Cook'un yeni inşa edilen Steve Jobs sahnesinde düzenlediği etkinlikte göz kamaştıran yeni amiral gemisi iPhone X'i resmi olarak tanıtmıştı.

Çerçevesiz bir ekran, Apple'ın kendi elleriyle inşa ettiği yepyeni bir işlemci ve bu işlemciden gücünü alan kaliteli kameralar, Face ID teknolojisi ve kablosuz şarj iPhone X'i bir rüyaya dönüştürüyordu. Fakat bu rüyanın elbette bir bedeli olacaktı; iPhone X'in yurt dışındaki satış fiyatı 1000 $ civarındaydı, ülkemizde ise iPhone X fiyatı 6.099 Tl'den başlıyor, bu da iPhone X'i şu ana kadar çıkış yapmış en pahalı iPhone modeli yapmaktaydı.

iPhone X'in yüksek fiyatı doğal olarak eleştirileri de beraberinde getirdi. Bu eleştirilere ilginç bir yanıt, Apple'ın başındaki isim olan Tim Cook'dan geldi. Tim Cook, iPhone X'in fiyatının, seçkin yerlerden bir ay boyunca alacağınız kahvelerin toplam fiyatından daha az olduğunu iddia etti.

Bu durum belki yurt dışında belli yerler için geçerli bir durum olabilir; fakat ülkemizde bir iPhone X alabilmek için bir aylık kahvemizden vazgeçmemizin yanında böbreğimizi de satmamız gerekiyor. Kahve masrafımız belki iPhone X'in vergisinin küçük bir bölümünü karşılayabilir.

6.099 TL ile ülkemizde 2. el araba alınabiliyor, iyi bir oyun bilgisayarı toplanabiliyor. Bu parayı telefona harcamak elbet ki ihtiyaçlara ve kişisel tercihlere bağlı bir durum; fakat daha makul fiyatlı telefonlar da piyasada mevcut. Yani iPhone X, 6.000 TL'nizi dökmek için tek seçeneğiniz değil. Sonuçta kahve de içmek isteyebilirsiniz.

YORUMLAR