Timberman, Flappy Bird'in Tahtına Oturabilecek Mi?

Timberman, Flappy Bird'in Tahtına Oturabilecek Mi?

Polonyalı oyun yapımcıları Digital Melody’nin bir eseri olan Timberman, 2014 yılının başında büyük ilgi gören Flappy Bird’ün tahtına oturmaya aday olarak gösteriliyor. Saatlerce süren oyun sezonları sonucu parmaklarına kramp giren ve alın damarları şişen sevgili oyunseverler yine sabırları sınayan bir oyuna kavuştular.

Bazılarımız bu oyundan nefret edecektir, ama Flappy Bird’de olduğu gibi nefret ede ede oynayanların sayısı bile azımsanmayacak kadar çok olacağını düşünüyoruz. Retro grafiklerle işlenmiş Timberman, Flappy Bird örneğinde olduğu gibi, klasik görsellerin mobil oyun dünyasında tekrar trend olmasını sağlıyor.

20 ülkede çoktan en çok indirilen uygulamalar arasına giren bu oyunun klonları çıkar mı bilinmez, ancak Flappy Bird yapımcısı Nguyễn Hà Đông’un geciken devam oyunu ve ardı arkası kesilmeyen klon oyunlar yüzünden çıkacak devam oyununun durumu kritik. Timberman, bu büyüme hızıyla zıplayan kuşun hayranlarını çoktan ele geçirmeye başladı bile.

Oyunda yapmanız gereken şey ise gece, gündüz ve mevsim dinlemeden eli baltalı ormancınızla önünüzdeki ağacı kesmek. Flappy Bird benzeri bir puan sayacıyla birlikte yukarıdaki kırmızı bar, çalışabileceğiniz süreyi temsil ediyor. Ağaç, gıdım gıdım aşağıya inerken kafanıza dalların inmemesi için ise sağa ve sola manevra yapmanız gerekiyor. Ama gelin, bu oyunu Emircan ve Can Erdil’in kendi incelemelerinden seyredelim. 

Emircan ve Can Erdil'in Timberman Oyun İncelemesi İçin Burayı Tıklayınız


 

YORUMLAR