TOGED İş Garantili Oyun Programlama Eğitimi Verecek

TOGED İş Garantili Oyun Programlama Eğitimi Verecek

Oyun sektöründeki hızlı artışa ayak uydurmak isteyen Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, oyun sektöründe gereken insan ihtiyacını karşılamak için iş garantisi olan bir projeye adım attı. Proje kapsamında katılımlara oyun programlama ve tasarım eğitimleri verilecek.

Ülkemizdeki oyun sektörüne önemli katkılarda bulunan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), sektörün ihtiyacı olan insan açığını kapatacak yeni bir projeye imza attı. TED Üniversitesi ile iş birliği yapan TOGED, "yazılım" ve "tasarım" alanlarında 2 ayrı Oyun Geliştirme Sertifika Programı düzenleyecek. 7 hafta sürecek eğitimler sonucunda başarılı olan katılımcılar ise İŞKUR'un İşbaşı Eğitim Programı'na dahil olarak kendi işlerinin sahibi olacaklar. 

Dijital oyun sektörünün ihtiyacı olan insan açığını kapatmayı amaçlayan proje 5 Kasım'da başlayacak. Her biri 7 hafta sürecek eğitimler ise 4 modüle ayrılacak ve toplamda 56 saatte tamamlanacak. Yazılım programına dahil olan katılımcılar "Unity ile oyun programlama", "grafik programlama ve OpenGL", "sanal gerçeklik ve kullanıcı tecrübesi" ile ilgili eğitim alacakken, tasarım programına dahil olanlar ise "oyun tasarımı", "modelleme ve grafik tasarım", "animasyon ve ses" konularında eğitim alacaklar. Eğitimlerin sonunda ise her iki programın katılımcıları bir araya gelecek ve 3-4 kişilik gruplardan oyun yapılması istenilecek. Ortaya çıkan oyunlara göre de katılımcılar İŞKUR programına dahil edilecek. 

Sertifika Programına Dahil Olmak İçin Gereken Şartlar

TOGED ve TED Üniversitesi'nin düzenlediği eğitimlere katılmak için katılımcılarda bazı şartlar aranıyor. Buna göre eğitimlere katılan kullanıcılarda,

Yazılım programı için;

  • Oyun programlama
  • Grafik programlama
  • Mobil oyun geliştirme
  • Oyun motorları
  • İnsan ve bilgisayar etkileşimi

Tasarım programı için;

  • 3D modelleme ve animasyon
  • Oyun tasarımı
  • Oyun grafikleri

gibi konularda bilgi sahibi, lise mezunu ve 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilecek.

League of Legends Büyük Finali Bu Gece Yapılacak Sakın Kaçırmayın!

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri Başladı

YORUMLAR