Tüketici Raporları Samsung Galaxy S6 Serisini S5’ten Zayıf Buldu

Tüketici Raporları Samsung Galaxy S6 Serisini S5’ten Zayıf Buldu

Dünyanın ünlü kurumsal iş dünyası yayınlarından olan Forbes, Samsung Galaxy S6 serisinin tüketici raporlarını değerlendirdi. Sonuçlar Samsung S6 için çok da iç açıcı değil. S5 serisi daha başarılı bulunuyor.

Forbes’in teknoloji ürünleri için geleneksel olarak yaptığı tüketici değerlendirmelerine Samsung S6 serisi de dahil oldu. Samsung S6 kullanıcıları Galaxy S6 serisinin, Galaxy S5 serisinden daha başarısız bir ürün olduğunu düşünüyorlar. Forbes’in raporunda, tüketicilerin cihazı hiç pratik bulmadıkları dikkat çeken ilk şikayet olarak gösteriliyor. Tüketiciler S6’nın batarya ömrünün S5’den çok daha kötü olduğu konusunda birleşiyor. Samsung Galaxy S6 serisinin daha hızlı şarj olmasının, bu kadar hızlı tükenmesine bir mazeret teşkil etmediğini savunuyorlar.

Tüketiciler Samsung’un iPhone’a karşı çıkardığı bir ürünün, iPhone’dan neredeyse daha pahalı olmasını da eleştiriyorlar. Özellikle Samsung Galaxy S6 Edge’in dış görünüşünden başka kullanıcıya hiçbir özellik sunmuyor olması eleştiriliyor. Samsung kullanıcıları S6 tasarımının iPhone’a benzemiş olmasından da hoşnut görünmüyorlar.

Hala devam eden şikayetlerden biri microSD slotunun kaldırılması. Samsung Galaxy S6 serisinin pilinin değişmemesi gibi standart şikayetlerin yanı sıra tüketiciler, Samsung S6 serisinin kötü bir S5 taklidi gibi olduğunu da savunuyor.

ABD’de yapılan bu araştırmanın aynısı önümüzdeki haftalarda diğer ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletilecek. Sonuçları yine sizinle buradan paylaşacağız. 

Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S5 Karşılaştırması

LG G3 ve Samsung Galaxy S5 Karşılaştırması

YORUMLAR