Tüm TV Dizi Yayını Yapan Web Sitelerine Yasak Geliyor!

Tüm TV Dizi Yayını Yapan Web Sitelerine Yasak Geliyor!

Avustralya menşeli bir televizyon şirketi olan ve bünyesinde önemli TV şovları barındıran Foxtel, tüm dünyada emsal olabilecek bir dava için ilk adımı attı. Davanın sonucu, bütün dünyada korsan yayın yapan ve TV dizileri yayınlayan kanallarını etkileyebilir.

Foxtel Now, internetten dizi ve film izlenebilen tüm sitelere, kısaca korsana karşı dev bir mücadele başlattı. Foxtel'in bu atağı, kendisinin de çevrimiçi yayıncılığa geçmeye karar vermesiyle daha da önem kazandı. Şirketin hedefinde ise 128 adet korsan yayın sitesi olduğu söyleniyor. Foxtel, söz konusu olan bu sitelere Mayıs ayında birer resmi ihtar vermişti, dün de harekete geçerek hepsine dava açtığını açıkladı.

Hukuki olarak Foxtel, hem Avustralya'da hem de dünyada bu sitelerin yasaklanmalarını ya da kapatılmalarını sağlayabilir.

Bu davanı sonucu, tüm korsan dizi kanalarında yayınlanan Arrow, Vikings, Flash, Westworld, Walking Dead, Game of Thrones gibi yüksek ilgi çeken dizilerin korsan paylaşım kanallarında serbestçe yayınlanması engellenebilecek.

Foxtel ile davalık olan korsan siteler şöyle: YesMovies, Vumoo, CartoonHJD, Putlocker, Watch Series 1, Watch Series 2, Project Free TV 1, Project Free TV 2, Watch Episodes, Watch Episode Series, Watch TV Series, The Dare Telly, Putlocker9.is, Putlocker9.to, Torlock ve 1337x.

İtalyan Mahkemesi Korsan Film Sitelerini Yasal Buldu

İnternetten Korsan Film İndiriyorsanız Bu Haber Sizi Çok Üzecek!

YORUMLAR