Türkiye'de Tüketici Kendine Uygun GSM Operatörü Bulamıyor

Türkiye'de Tüketici Kendine Uygun GSM Operatörü Bulamıyor

Her ay 1 milyondan fazla kullanıcının operatör değişikliği yaptığı ülkemizde, kullanıcılar kendilerine uygun tarife bulmakta güçlük çekiyor.

Cep telefonu kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir araştırmaya göre, Türkiye'de tüketiciler kendilerine uygun tarife bulmakta güçlük geçiyor. BTK'nın verilerine göre, ülkemizde her ay yaklaşık bir milyon kullanıcı numarasını farklı bir GSM operatörüne taşıyor. Araştırmanın detaylarına göre tüketicilerin ihtiyaç ve bütçelerine en uygun tarifeleri bulması en zorlandıkları konuların başında geliyor. Sinyal kalitesi, yüksek fiyat ve düşük kota gibi konular tüketicilerin en fazla şikayet ettiği konular arasında. 

Konuyla ilgili bir araştırma yapan uzmanlar, tüketicilerin kendilerine en uygun tarifeyi seçebilmesi için ilk olarak öncelikli ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu doğrultuda bir seçim yapılması gerektiğine vurgu yapıyor. Bu durumdan faydalanmak isteyen pek çok özel servis tüketicilerin kendilerine en uygun tarifeyi bulmaları için hizmet veriyor. Tüketiciler bu tür servislere başvurduklarında ise daha mutlu oluyorlar. Numara taşımanın günden güne artış gösterdiği günümüzde bu tarz servislerin etkisi oldukça büyük olarak gösteriliyor. 

Konuyla ilgili sürekli düzenlemeler yapan BTK'nın bu işe de el atıp atmayacağı bilinmiyor. Peki siz kendinize tarife seçmekte zorluk yaşıyor musunuz?

Müjde! Apple Daha Ucuz Telefonlar Üretmeye Karar Verdi

109 Ülkede Android Kullanıcıları Sadece WhatsApp'dan Sohbet Ediyor

YORUMLAR