Türkiye'nin İlk Yerli Akıllı Telefonu Turkcell T40, Tanıtıldı

Türkiye'nin İlk Yerli Akıllı Telefonu Turkcell T40, Tanıtıldı

Turkcell, tamamen Türk mühendisler tarafından tasarlanan T serisinin yeni üyesi T40’ı bugün Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen basın toplantısında tanıttı. 6 ay sonunda üretimi tamamlanan T40, Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor.

Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon adet T serisi akıllı telefon satışı yapan Turkcell, T serisini genişletmeye devam ediyor. Uygun fiyatları ile dikkat çeken T serisi telefonlara bugün bir yenisi daha eklendi. Türk tasarımcılar tarafından geliştirilen, Türkiye’nin –Gebze kod adlı-  ilk yerli tasarım akıllı telefonu 6 aylık geliştirilme sürecini tamamladı ve piyasaya sunulmaya hazır. Eylül ayının sonuna doğru tüketicilerle buluşacak aynı zamanda 9 ülkeye ihracatı yapılacak yeni Turkcell T40, gelişmiş kamerası, kart ekranı, yüksek kalitede ses, yeni nesil çift çekirdekli işlemci, Türk motifleriyle süslenmiş arka kapak ve ses tasarımları ile dikkat çekiyor.

Turkcell arayüzüne sahip T40’ın kilit ekranı, okunmamış mesajlarınızı, cevapsız çağrılarınızı ve e-postalarınızı cihazı açmadan görüntülemenizi ve tek dokunuşla yanıtlamanızı sağlıyor. 9 karttan oluşan kart ekranından sık kullandığınız uygulama, e-posta, mesaj, fotoğraf, Facebook, takvim ve arama kısayollarına ulaşabiliyorsunuz. Geliştirilen Mobil Asistan uygulaması ile telefonunuza sesli komutlar vererek istediğiniz bilgiye anında erişebiliyorsunuz.

Türkiye’ye özgü sesleri taşıyan, Türk motifleri ile süslenmiş arka kapak tasarımlarına sahip Turkcell T40, ses ve kamerada oldukça iddialı. Gürültü engelleyici özellik konuşma sırasında duru ve anlaşılır ses iletimi sunarken, SRS sertifikalı Surrond Ses Teknolojisi yüksek kalitede ses deneyimi yaşatıyor. Cihazda görüntülü görüşmeleriniz için kullanacağınız ön kameranın yanı sıra Sıfır Deklanşör Gecikmesi, Yüz Tanıma, HDR kalitesinde çekim yapabilme ve Otomatik Sahne Tanıma, Flaş özelliklerine sahip 5megapiksel kamera bulunuyor.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi üzerinde çalışan T40, Qualcomm’un 1.2GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisi ve 1GB RAM ile güçlendirilmiş. 4 inç 400x800 LCD IPS ekrana sahip cihazda 1700mAH’lik batarya tercih edilmiş. 136 gram, 10.885mm inceliğinde olan T40, -ülkemizde yaygın olarak kullanılmayan- NFC teknolojisini destekliyor.

İlk aşamada Çin’de üretimine başlanacak Turkcell T40’ın fiyatı henüz belli değil. Satıştan hemen önce cihazın fiyatı resmi olarak açıklanacak.

YORUMLAR