Twitch Android'e Mesajlaşma Desteği Geldi

Twitch Android'e Mesajlaşma Desteği Geldi

Twitch çok uzun bir süredir oyuncuların en çok tercih ettikleri yayın platformları arasında bulunuyor ve bu yerini de daha uzun süre bırakacak gibi görünmüyor. Kullanıcılara hem kaliteli oyun yayınları sunabilmek hem de oyunlar üzerine daha geniş bir kültür yaratabilmek için yola çıkan Twitch, bir süredir Whisper adlı özelliğini PC kullanıcılarına sunuyordu.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar arasında birebir mesajlaşmalar mümkün hale gelmişti ve uygulamanın büyük eksikliklerinden bir tanesi ortadan kalkmıştı. Lakin şimdiye dek mobil sürümlerde Whisper'ı kullanmak mümkün değildi. Anlaşılan o ki Twitch bu özelliğe olan talebi değerlendirdi ve artık mobil kullanıcılara özel mesajlaşma özelliğini getirmeye karar verdi.

Şimdilik sadece sınırlı sayıdaki Android kullanıcısına sunulan özellik, yavaş yavaş diğer kullanıcılara da dağıtılacak ve herkesin Twitch üzerinden mesajlaşması mümkün olacak. Ancak iPhone ve iPad kullanıcıları için henüz bir güncellenme yayınlanmadı ve iOS sürümünün bir kaç ay gecikmeyle gelebileceğine dair söylentiler de mevcut.

Özelliğin gelmesi esnasında Twitch güncellemesi sizden yeni bir yetki daha talep edecek. Böylelikle yüklenmek üzere olan güncellemenin Twitch'e Whisper özelliğini getirdiğinden emin olabilirsiniz. Ancak bazen yeni özelliklerin herkese gönderilmesini haftalar alabildiğini de unutmayın.

Twitch'i kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın:

YORUMLAR