Twitch Artık Canlı Olarak Oyun Yapımcılarının Projelerini Yayınlayacak

Twitch Artık Canlı Olarak Oyun Yapımcılarının Projelerini Yayınlayacak

Canlı e-spor ve video oyunlarının yayın akışını sağlayan ünlü canlı yayın platformu Twitch.tv, izlenebilir kategorilerine yeni bir başlık açtı. Artık insanların canlı yayınıyla oyun geliştirme aşamalarını ve tüm adımlarını canlı olarak Twitch üzerinden izleyebileceksiniz.

'Oyun Geliştirme' olarak eklenen yeni başlık basitçe oyun yapımcılarını veya amatör yazılımcıların ufak projelerini canlı olarak takip edebilmenize imkan tanıyor. Henüz birkaç gündür aktif olan yeni kategoride şimdi bakacak olursanız yapımcıların modelleme çalışmalarını, Unity oyun motoruyla izledikleri adımları ve oyun modlamalarını bulabilirsiniz. Bu hem oyun ve yazılım dünyasında girişimde bulunmak isteyen kişilere hem de oyunların nasıl yapıldığını merak eden herkese öğretici canlı yayın tadında bir hizmet sağlayacak. Ayrıca kategorinin genişlemesi takdirinde yakında ünlü oyun stüdyolarının da canlı yayınlarını bu başlık altında görmeye başlayabiliriz.

Twitch'in geliştirme ve yönetim bünyesinde eğitim amaçlı yer alacak bu yeni kategori, birçok oyun yapımcısına ilham vermek amacıyla sektörü geliştirmk ve büyütmek için düşünülmüş. Yeni oyun geliştirme kategorisi baktığımızda Twitch'in şimdiye kadar attığı en önemli adımlardan biri olarak da değerlendirilebilir.

Bethesda, Prey 2'nin Yapım Projesini Durdurdu

Geleneksel Steam Cadılar Bayramı İndirimi Başladı!

YORUMLAR