TwitPic Kapanıyor

TwitPic Kapanıyor

TwitPic uygulaması, Twitter’ın ilk zamanlarında fotoğraf yüklemek için sıkça kullandığımız popüler bir uygulamaydı. O dönemde Twitter da bu şirketi destekliyor ve bu ilişkiden fayda sağlıyordu.

Belirli bir zaman sonra işler değişti ve kendi fotoğraf ve video yükleme sistemini kuran Twitter, bir süre sonra TwitPic’in varlığından rahatsız olmaya başladı. Ve hatta bununla kalmayıp, uygulamaya kapanması için her türlü baskıyı yapmaya başladı.

TwitPic yöneticilerinin açıklamasına göre, Twitter’ın avukatları firmanın Twitter’daki faaliyetlerinden vazgeçmeleri için zorluyor ve gerekli API’lere erişimi kısıtlamakla tehdit ediyorlardı. TwitPic’in küçük bir firma olması dolayısıyla, Twitter’la mahkemede maddi yönden savaşmaya gücünün yetmeyeceğini belirten TwitPic’in kurucusu, bu yoğun baskılar üzerine 25 Eylül’de TwitPic’in yayın hayatına son vereceğini açıkladı. Ayrca, TwitPic’e fotoğraf ve video yükleyen kullanıcıların, bu fotoğraf ve videoları bilgisayarlarına indirebileceklerini de vurguladı.

Eğer hala TwitPic kullanıyorsanız, fotoğraflarınız ve videolarınızı 25 Eylül tarihine kadar indirebilirsiniz.

Chrome 37 Yeni Material Design ile Geldi

YORUMLAR