Twitter Artık Fotoğrafları Tam Boyutuyla Gösterecek

Twitter Artık Fotoğrafları Tam Boyutuyla Gösterecek

Twitter, şimdiye dek ana sayfasından kullanıcılara sunduğu görselleri, tam boyutlarıyla sunmaktan kaçınıyordu ve bu nedenle bir fotoğrafa bakmak istediğinizde maalesef onun üzerine tıklayarak açmak zorunda kalıyordunuz. Her ne kadar bu durum aslında çok fazla iş yükü çıkarmasa da, devamlı olarak Twitter’dan başkalarını takip edenler için zaman içerisinde bir ızdıraba da dönüşebiliyordu.

Ancak şirketin yeni bir politikayı uygulamaya geçirmesiyle birlikte artık paylaştığınız fotoğrafların tweet akışında tam boyutlarıyla görüntülendiklerini siz de farkedeceksiniz. Böylece bir görselin içeriğini merak ettiğinizde eskisi gibi illa ki üzerine tıklamanıza gerek kalmadan merakınızı da giderebiliyorsunuz. Aşağıda tam ekran olarak görüntülenen yeni bir paylaşımı görebilirsiniz. Eskiden olsaydı bu paylaşım altından ve üstünden kesilmiş bir şekilde ortaya çıkacaktı.

Lakin gerçekleştirilen tek değişiklik de bu değil. Eskiden bir kişi birden fazla fotoğrafı aynı anda tek tweet içerisinde paylaştığında, bu tweet’te görünen tüm fotoğraflar kesilmiş ve aynı boyutlarda oluyorlardı. Yeni değişiklikle birlikte çoklu görsel içeren paylaşımlar da biraz daha renkli hale geliyor ve ilk resim büyük, diğer resimler küçük ve yanda şeklinde bir görüntüleme imkanı sunuluyor.

Bu değişimler şimdilik sadece Twitter’ın kendi web arayüzünde mevcut ancak kısa süre sonra mobilde de benzer sonuçlarla karşılaşacağımıza inanıyorum. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Twitter’ın mobil uygulamalarını cihazlarınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR