Twitter'da Rahatsız Edici DM'leri Engelleyebilirsiniz

Twitter, potansiyel olarak rahatsız edici doğrudan mesajları filtrelemek için geliştirdiği yeni özelliği kullanıma açıyor. Bir mesaj şüpheli bir içerik barındırıyor veya muhtemelen spam ise "ek mesajlar" klasöründe gizlenecek.

Twitter, özelliği test etmeye başladığını duyurmasından bir buçuk ay sonra, Doğrudan Mesajlar için spam ve kötüye kullanım filtresini yayınlıyor. Filtre Twitter'ın iOS, Android ve Web sürümünde mevcut olacak. Yeni özellikle birlikte takip etmediğiniz kişilerden gelen DM'ler farklı bir kutuda saklanacak.

Tanımadığınız hesaptan gelen  mesajın üzerine tıklarsanız, potansiyel olarak rahatsız edici içerik barındıran iletilerin önizlemeleri gizlenecek ve iletiyi açmadan silme seçeneğine sahip olacaksınız. Yeni DM filtresi Twitter mesajlarını açık tutmak isteyen ancak kötü niyetli içerik görmek istemeyen kullanıcılar için tercih edilebilir.

Tweet'e Verilen Cevaplar da Gizlenebilecek

Bunun haricinde Twitter birkaç ay önce beta aşamasında "Yanıtları Gizle" özelliğini sundu. Bu özellik bir tweet'teki cevapları seçme seçeneği sunuyor ancak bunları silmiyor. İsterseniz bu cevaplar orijinal tweet'teki bir düğmeye bağlı olarak ayrı bir görünümde olmaya devam ederler.