Twitter İçin Olası 2 Büyük Değişiklik

Twitter İçin Olası 2 Büyük Değişiklik

Twitter, yeni bir özelliği herkese yaymadan önce belirlediği sınırlı bir grup ile bu özelliklerin kullanımını test ediyor. Bu hafta bizi bekleyenler arasında birkaç görsel yenilik var. Twitter'ın iletişim departmanını yöneten Carolyn Penner'dan gelen bir tweet ise kullanıma yönelik bir yenilik getirileceğini işaret ediyor. Twitter kanadından gelen bu bilgiye göre artık retweet yapacak olan kullanıcıların paylaştıkları mesaj bir resim dosyası olarak aktarılacakken 140 karakterlik boş alana ise istenilen metin yerleştirilebilecek.

Eski retweet metni üzerinde bir değişiklik mümkündü, ancak paylaşılan mesaj ile birlikte 140 karakterlik bir sınırlama söz konusuydu. Gelen yeni özellik ile birlikte kullanıcılar 140 karakterin tamamından yararlanabilecekler.

Mobil ortamda denenmeye başlanan bir başka özellik ise paylaşılan resimlerin tweetlerin üstünde yer alması. Masaüstünden bağlanan herkes için hâlâ metin resimlerin üstünde yer alırken, iOS ve Android kullanıcılarının sadece bazılarında bu yeni özelliğe rastlandı.

Kesin olmamakla birlikte, retweet mesajlarının görsel olarak taşınma özelliğinin sadece mobil platformlara geleceği düşünülüyor. Bu iki özellik de her kullanıcıda standart hale gelmeden önce twitter'ın belirlediği sınırlı bir grup yenilikleri deniyor olacak.

Sürekli yeni bir arayış peşinde olan twitter'ın yazılı olmaktan çok görsel bir hizmet sunma eğilimine geçebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz sene içersinde değiştirilen arayüz ile görseller eskisinden çok daha önemli bir konuma yerleşmeye başladı bile.

Şimdilik her hesabın bu yeni özellikleri kazanacağı belirsizken, deney aşamasında olan bu yeniliklerin herkes için standart olup olmayacağı de kesin değil.

Aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla Twitter'ın Android, iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleri için geliştirilen sürümlerini hızlı ve güvenli bir şekilde akıllı telefonlarınız veya tabletleriniz üzerine indirebilirsiniz.

YORUMLAR