Twitter Kaybettiği 4 Milyon Kullanıcı İçin iOS'u Sorumlu Tuttu

Twitter Kaybettiği 4 Milyon Kullanıcı İçin iOS'u Sorumlu Tuttu

Twitter 2014 yılı raporlarında var olan 288 milyon kullanıcısına yeni kullanıcılar eklemiş ve yıllık raporunu bu rakamı temel alarak açıklama yapmıştı. 292 milyona yükselen kullanıcı sayısına rağmen Twitter artıştaki yavaşlığın ve 4 milyona yakın üye kaybının sebebinin yeni iOS olduğunu açıkladı. Twitter Safari web tarayıcısı kullanan 3 milyonu aşkın kullanıcının ‘buhar' olduğunu açıkladı. Safari'nin Twitter mikroblog sunucularından bilgi çekmeyi durdurduğunu savunan Twitter bu yüzden kullanıcı sayısının umulandan daha az bir ivme kazandığını, hatta kayba uğradığını iddia ediyor.

iOS 7 ile beraber Twitter sunucularına kayıt olan kullanıcıların hemen hepsinin iOS 8 ile beraber yok olduğunu savunan sosyal ağ, yeni işletim sisteminin Twitter ile düzenli iletişim kuramadığının belirlendiğini de iddia ediyor.

Twitter’ın CEO’su Dick Costollo iOS 8 ile beraber Twitter için yeni bir şifre algoritmasının devreye girdiğini ancak bu yeni sistemin çok sağlıklı çalışmadığını ve kullanıcılarının Twitter hizmetini çok düzenli alamadıklarını ifade etti. Costollo’nun Apple ile olan ilişkilerinin zedelenmemesi için oldukça yapıcı eleştirilerle soruna değindiği de gözden kaçmadı. 

Twitter Instagram'dan Bıktı

Twitter Etiketlerinde Büyük Değişim

Twitter Hesabımı Nasıl Silerim?

YORUMLAR