Twitter, Kullanıcılarına Para Kazandıracak Bir Güncelleme Yapıyor

Twitter, Kullanıcılarına Para Kazandıracak Bir Güncelleme Yapıyor

Twitter'ın yaptığı açıklamaya göre, gelecek hafta yapılacak bir güncellemeyle, Periscope üzerinden canlı yayın yapacak olan tüm kullanıcılar, para da kazanabilecekler.

Aslında, bu işin özünde biraz da YouTube ile rekabet yatmıyor da değil. Ancak,  Twitter buna daha çok "yeni yetenekleri keşfetme hareketi" gibi bakıyor.

Sistem Nasıl İşleyecek?

Twitter'ın canlı yayın hizmeti Periscope üzerinden kullanıcılar, bir para birimi gibi değerlendirilebilen ve farklı değerlerdeki kalpleri satın alarak izledikleri yayıncılara gönderecekler. 175 dolarlık kalp biriktiren Periscope yayıncıları, bu kazançlarını hemen nakit olarak hesaplarına aktarabilecekler. Twitter yaptığı açıklamada, ödeme işlemlerinin ardından yayıncıların geriye kalan gelirin yaklaşık yüzde 70'ini yayıncılara dağıtacak.

Ancak, bu açıklama sosyal medya sitesinin kendisinin ne kadar kazacağını çok net olarak açıklamıyor. Twitter ve Periscope yetkilileri, bu sistemle birlikte tüm yayıncıların para kazanabileceklerinden başka detaylı bir açıklamada bulunmadılar. Bu arada eğer bu denklemi çözmek isterseniz, size ipucu olarak 2015'te başlatılan Periscope uygulamasıyla ilk üç ayda 80 milyon saate yakın canlı yayın yapıldığını fısıldayabiliriz, gerisi size kalmış. Bu canlı yayın ödeme uygulaması, ilk olarak ABD'de başlatılacak. Sene sonuna kadar tüm ülkelere yayılması bekleniyor.

Periscope'ta Markalara Özel Kalp Oluşturulabilecek

Periscope’un Türkiye Faaliyetleri Tamamen Durduruldu!

YORUMLAR