Twitter Logosunu Yeniledi

Twitter Logosunu Yeniledi

Twitter açılışının 6 yılı boyunca kendisine çok şey katan logosunu yeni anlamlar katarak yeniden tasarladı. Yepyeni logosu ile artık daha dik başlı, özgürlükçü, umut vaad eden ve limitsiz potansiyele sahip olduğunun haberini veriyor. Son kullanıcılar için sadece burnu kaldırılmış mavi bir kuş sülieti olsa da Twitter için çok büyük anlamlar ifade ediyor.

Küçük mavi kuş 6 yıl boyunca Twitter'ın yükselişine yardımcı oldu. Artık değişme zamanı gelmişti. Yeni logoda yer alan mavi kuşa baktığınızda ilk göze çarpan özelliği artık büyümüş olduğu ve burnu yukarı doğru bakması. Ayrıca yeni logo eski logo gibi basit bir geometriye sahip. 3 adet çemberin küme oluşturması ile ortaya çıkarılmış. Herbir çemberin twitter ve sosyal ağ içindeki etkileşimi temsil ettiğini hatırlatalım.

Yenilenmiş logo aslında bize bir haber daha veriyor. Twitter'ın artık gençlik çağına girdiğini, kendisini bundan sonra daha dik başlı, özgürlükten yana, umut veren ve limitsiz potansiyelini ortaya koyacağını müjdeliyor.

NOT: Yayınlanan son haberlerde Twitter'ın 140 milyon kullanıcısının günlük 400 milyon tweet attığını ve bunun büyük bir kısmının mobil platformdan yapıldığını duyurdu.

YORUMLAR