Twitter Profillerine Kapak Fotoğrafı Özelliği

Twitter Profillerine Kapak Fotoğrafı Özelliği

Twitter gün içerisinde yeni özelliklere kavuşurken, bu yenilikleri aynı zamanda mobil platforma da taşıyabilmek için iPad, iPhone ve Android uygulamalarını da güncellemeyi ihmal etmedi.

Göze batan en büyük yenilik ise kullanıcıların bundan böyle Facebook ve Google+'ta olduğu gibi profillerine kapak fotoğrafı ekleyebilecek olmaları. Kullanıcı profilinize kapak fotoğrafı ekleyebilmek için profiliniz üzerinden ayarlar menüsüne girmeli ve ayarlar menüsü altındaki tasarım sekmesine tıklayarak header fotoğrafı eklemeniz gerekmekte. Fotoğrafı seçip yükledikten sonra boyut ayarlarını istediğiniz gibi ayarlamanıza izin veriliyor.

Ayrıca yeni gelen özellikler arasından gözümüze çarpan bir diğeri de kullanıcıların daha önce sol taraftaki menüden adlarına tıklayarak girebildikleri profillerine artık sitenin üst kısmında bulunan menü üzerindeki "Ben" adlı simgeye tıklayarak ulaşabilecek olmaları. Muhtemelen büyük bir eksiklik olan profil sayfası kısayolu bir çok kullanıcıyı sevindirecektir.

Şimdiye kadar kullanılan Twitter profil fotoğraflarının arkasını süsleyecek olan kapak fotoğrafları gerçekten hoş duruyor. Facebook ve Google+ sayfalarında olduğu gibi yaratıcı kapak fotoğrafları yakın zamanda Twitter üzerinde de paylaşılmaya başlanacaktır.

YORUMLAR