Twitter Reklamlardan 1 Milyar Dolar Kazanma Yolunda

Twitter Reklamlardan 1 Milyar Dolar Kazanma Yolunda

Son yıllarda özellikle mobil cihazların kullanıcılar bazında önem kazanması ile birlikte Twitter gibi hızlı ve kolay paylaşım gerçekleştirilebilen sosyal medya uygulamalarının kazançları ve ziyaretçi artışları daha da yükselmeye başladı. Twitter elbette bu avantajı kendi lehine çevirmeyi başardı ve mobilden elde ettiği gelirlerde büyük bir artış yakaladı.

Daha 2011 yılında mobilden ciddi bir reklam geliri olmayan Twitter şu anda tüm reklam gelirlerinin yüzde 53'ünü mobil cihazlar üzerinden elde ediyor. eMarketer adlı pazar araştırması şirketinin elde ettiği verilere göre Twitter'ın bu yılki geliri 582 milyon dolar olacak ve bunun 308 milyon doları mobil reklam gelirlerinden elde edilecek.

Önümüzdeki 2014 ve 2015 yıllarında ise mobil gelirlerin yüzde 60 seviyelerine ulaşması bekleniyor. Böylece Twitter'ın 2014 toplam gelirleri 950 milyon dolara ve 2015 toplam gelirleri 1.33 milyar dolara yükselecek.

Bu reklam geliri artışının en önemli etkenlerinden birisinin ise Twitter'ın yeni API'sinin reklamlara elverişli ve daha kolay gelir elde etme imkanı sunabilmesi olduğu biliniyor.

Facebook'un yeni kampüsü imar iznini aldı!

YORUMLAR