Twitter Şimdi de Kullanıcıları Arasında Ayırımcılık Yapmaya Başladı

Twitter Şimdi de Kullanıcıları Arasında Ayırımcılık Yapmaya Başladı

Anlık olarak milyonlarca tweet atılan popüler sosyal medya sitesi, reklam gösterme seçeneklerinde yine değişiklik yapma yolunu tercih etti.

Jack Dorsey'in CEO'luk makamına gelmesinden sonra Twitter'da büyük değişikler olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde üst düzey yöneticilerinin istifa etmesiyle sarsılan şirket, bu kez de daha fazla para kazanmak için kullanıcılarını ayırmaya başladı. Yani Twitter işleri yoluna koymak yerine iyice karıştırmak üzere.

Bildiğiniz üzere Twitter'ın çeşitli reklam formatları mevcut. Herhangi bir formatı satın alan şirketlerin reklamları tüm kullanıcılara gösteriliyordu. Twitter bunun yanlış bir politika olduğunu düşünerek reklam yayınlama düzeninde değişikliğe gitti. Artık çok takipçisi olan özel kullanıcılar için Twitter reklamları gösterilmeyecek. 

Twitter bu değişikliği neden yaptığını da açıkladı. Bu değişimden sorumlu yetkililer, yüksek takipçili kullanıcıların reklamlar yüzünden siteden vazgeçmesini önlemek istedikleri amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını söylediler. Bu arada normal kullanıcılar için yoğun bir şekilde reklam gösterimi de devam ediyor.

Dev sosyal medya sitesinin yeni reklam yayınlama politikasında dikkat edeceği ilk özellik, onaylanmış hesap uygulaması. Onaylanmış hesaba sahip olan kullanıcılar reklamlardan muaf olacaklar. Daha sonra ikinci sırada yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok takipçisi olan hesaplara ayrıcalık tanınacak. Bakalım bu yenilik diğer kullanıcılar tarafından hangi yorumlarla karşılaşacak.

Twitter Uygulamaları:

Periscope Yayınları Twitter'dan İzlenebilecek

Twitter Hesabınızı Düzenli ve Canlı Tutmanın 6 Kolay Yolu

YORUMLAR