Twitter'da Tehlike Çanları Çalıyor: Şirketin Üst Düzey Yöneticileri İstifa Etti!

Twitter'da Tehlike Çanları Çalıyor: Şirketin Üst Düzey Yöneticileri İstifa Etti!

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden birisi olan Twitter'da büyük karışıklıklar ortaya çıkmaya başladı. Şirketin CEO'su sosyal medya sitesini geliştirmek isterken üst düzey yöneticilerden şirkete büyük bir darbe geldi.

Twitter'da deprem etkisi oluşturan istifa haberi geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktı. Bir haber sitesinin ortaya attığı bilgilere göre, Twitter'ın önemli bölümlerinde çalışan 4 farklı yönetici kendi istekleriyle istifa etmiş. Bu haberin gündeme gelmesinin ardından doğruluğu tartışılırken, Twitter'dan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Sosyal medya sitesinin en yetkili makamında (CEO) oturan Jack Dorsey, yöneticilerin istifa ettiklerini açıkladı.

Neden istifa ettikleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ama bazı yorumcular tarafından şirketin maddi kazancının düşmesi işten ayrılma sebebi olarak gösteriliyor. Sebep her ne olursa olsun bu yönetici açığı Twitter'da karmaşaya yol açabilir. Çünkü istifa eden yöneticilerin yerine alınacak olan yeni kişilerin çok iyi seçilmesi gerekiyor aksi durumda oluşabilecek bir yanlış yüzünden işler iyice bozulabilir.

Twitter'dan ayrılan isimler ise aynen şöyle:

Kısa video platformu Vine sorumlusu: Jason Toff

Mühendisler Başkanı Yardımcısı: Alex Roetter

Medya Başkanı: Katie Jacobs Stanton

Ürün Sorumlusu: Kevin Weil

Twitter Uygulamaları:

Twitter da Türkiye’ye Dava Açtı

Periscope Yayınları Twitter'dan İzlenebilecek

YORUMLAR