Twitter'ın Android Uygulamasına Gece Modu Özelliği Geldi

Twitter'ın Android Uygulamasına Gece Modu Özelliği Geldi

Bir süredir Twitter'a gelecek yeni özelliklerin ne olacağı konusunda sıkça spekülasyon okuyorduk. Nihayet beklediğimiz bilgi resmi Twitter hesabından duyuruldu ve Twitter'ın Android uygulamasına gece modu özelliği geldiğini öğrendik.

Geceleri parlaklığı artırılmış akıllı telefonlara bakmak gözleri epey yorduğundan, daha sağlıklı bir okuma yapmamız için Gece Modu özelliğinin gelmesi şarttı. Bizleri duyan Twitter elini çabuk tuttu ve ilk olarak Android işletim sisteminde kullanılan uygulamasına bu özelliği ekledi. Uygulamayı açtığınızda gezinti menüsünün hemen altında aktif olan özellik pek çok kullanıcının beğenisini kazandı. Bu tarz değişikliklerde beyaz fonun tam tersi kullanılması gerekirken, Twitter'ın gece modunda maviye çalan bir renk kullandığını görüyoruz.  

Twitter'da Gece Modu Nasıl Açılır?

  • Üst menüde, gezinti menüsü simgesini veya profil simgenizi göreceksiniz. Sizde hangi simge varsa ona dokunun ya da ekranın solundan sağa doğru çekin.
  • Gece Modu seçeneğinin yanındaki kaydırıcıyı kaydırarak kapatın veya açın.
Az önce söylediğim gibi Gece Modu özelliği şimdilik Android cihazlara geldi, iOS cihazlara ne zaman geleceği ise bilinmiyor.

Twitter ve Vine Video Süreleri Uzatıldı Ortaya Engage İsimli Bir Uygulama Çıktı

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

YORUMLAR