Twitter'ın Başı Vine'daki Müstehcen Paylaşımlarla Dertte

Twitter'ın Başı Vine'daki Müstehcen Paylaşımlarla Dertte

Twitter’ın bünyesinde var olan ve kısa bir süre önce iOS uygulaması ile iPhone ve iPad’lerde kullanılmaya başlanan Vine uygulamasının başı uygunsuz paylaşımlarla dertte.

Temel olarak 6 saniyelik görüntü kaydedilmesi ve bunun paylaşılması üzerine kurulu olan yeni bir sosyal mecra olarak tanıdığımız Vine, kısa sürede popüler oldu. Ancak uygulamanın popüler olmasının yanı sıra birçok kullanıcının rahatsız olması gibi bir durum da kendini gösterdi. Zira Vine uygulaması üzerinden bazı kullanıcıların porno ya da cinsellik gibi rahatsız edebilecek içerikler paylaşması uygulamanın karşılaştığı ilk büyük sorun oldu.

Vine’ın yöneticileri söz konusu duruma karşı kullanıcıları uyarı ve şikâyet etme özelliğini kullanmaya davet etti. Söz konusu istenmeyen paylaşımlar şikâyet edilmeleri halinde kontrol ediliyorlar ve silinebiliyor. Ancak bu süreç zaman aldığı için zaten iş işten geçmiş olabiliyor.

İlerleyen günler Vine yöneticilerinin bu konuda daha kapsamlı ve keskin bir çözüm üretmelerini gerektirebilir gibi görünüyor.

PlayStation 4 Teknik Özellikleri

YORUMLAR