Twitter'ın CEO'su Yine Değişiyor

Twitter'ın CEO'su Yine Değişiyor

Twitter, henüz çok taze yayınladığı bir haberle birlikte mevcut CEO'su Dick Costolo'nun 1 Temmuz'dan itibarek CEO'luğu bırakacağı ve onun yerine Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey'in CEO olacağını açıkladı.

Nisan ayında açıklanan gelir raporlarında görüldüğü üzere Twitter hisselerinin düşüş yaşamaya başlamasının hemen ardından Haziran ayında CEO değişikliği kararı alan sosyal medya platformu Twitter'da, 1 Temmuz'dan itibaren Dick Costolo yerine CEO'luk görevini Jack Dorsey alıyor. Kendisi zaten Twitter yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda Square şirketinin de hem kurucusu hem de CEO'su. Bu görevlerini de sürdürmeye devam edecek olan Jack Dorsey'in geçici süre olarak CEO'luk görevini üstlendiği de belirtilenler arasında.

Yaklaşık 1 saat önce Twitter tarafından resmi olarak açıklanan haber henüz çok taze. CEO değişikliği ile birlikte pek çok değişikliğinde gerçekleşeceğini düşünürsek, önümüzdeki günlerde Twitter'dan sürpriz hamleler gelebilir.

Yarından itibaren hep birlikte CEO değişikliğinin Twitter üzerinde ne gibi değişikler getireceğini hep birlikte göreceğiz. Bizi tkaipte kalın.

Microsoft, MSN'den Sonra Skype'ı da Emekli Ediyor

YORUMLAR