Uber, Araç Kiralama İşine Girdi

Uber, Araç Kiralama İşine Girdi

Bu hafta içinde yeni sürücü uygulamasını tanıtan ve bisiklet paylaşım şirketi JUMP'ı satın alan Uber, bu sefer de araç kiralama sektörüne girdiğini duyurdu. Getaround ile ortaklık kurulan projenin ismi ise Uber Rent.

Dünyada 83 ülkede 647 şehirde internet üzerinden taşımacılık hizmeti veren Uber, yepyeni bir alanda daha faaliyet gösterecek. Bu yılın başlarında hasta taşımacılığı ve hasta bakıcılığı üzerine kurduğu "Uber Health" isimli yeni servisini duyuran şirket, yeni yatırımını araç kiralama sektörüne yaptı.

San Francisco merkezli otomobil paylaşma start-up'ı Gataround ile ortaklık kuran Uber, taksi kullanmak istemeyen kişilerin en yakınındaki kiralık otomobile ulaşmasını sağlayacak.

Kullanıcılar, "Uber Rent" isimli uygulama üzerinden diledikleri gün ve saati belirleyerek, çok geniş bir model yelpazesine sahip otomobil filosundan diledikleri aracı seçebilecekler. Sedan, SUV, pick-up ve minibüs gibi daha birçok farklı tipteki aracı ihtiyaçlarına uygun olarak kiralayabilecek olan kullanıcılar, ödemeleri uygulama üzerinden  kolaylıkla yapabilecekler.

Washington DC'deki bir etkinlikte konuşan Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, Uber Rent hizmetinin ilk olarak San Francisco'da başlayacağını söylerken, uygulamanın çok yakın bir zamanda diğer şehirlere yayılayacağını ifade etti.

Hizmet yelpazesini her geçen gün genişleten ve yenilikçi girişimlere destek vermeye devam eden Uber, bakalım bir sonraki yatırımını hangi alana yapacak? Merakla bekliyoruz.