UC Browser 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

UC Browser 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Mobil cihazlar üzerinde kullanılan en popüler mobil tarayıcılardan bir tanesi olan UC Browser, yaptığı duyuruyla dünya genelinde 500 milyon aktif kullanıcı sayısını geride bıraktığını duyurdu.

Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian ve JAVA platformları üzerinde kullanılabilen mobil tarayıcı, özellikle Çin ve Hindistan üzerinde oldukça popüler.

Kullanıcı kitlesi oldukça hızlı bir şekilde büyüyen UC Browser, sadece bu yıl içerisinde 100 milyondan fazla yeni kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. İndirme yöneticisi, daha hızlı bir internet deneyimi için veri sıkıştırma, çevrimiçi içerikleri daha sonra çevrimdışı olarak okuyabilmek için daha sonra görüntüleme, web sayfaları üzerinde yer alan içerikleri çevrimdışı olarak izleyebilme ve dinleyebilme gibi gelişmiş özellikleri kullanıcılarıyla buluşturan UC Browser, daha birçok ekstra özelliğiyle kullanıcılara oldukça gelişmiş bir mobil web deneyimi sunuyor.

Dünyanın önde gelen istatistik servislerinden bir tanesi olan StatCounter'a göre UC Browser, şu an dünya genelinde en çok kullanılan beşinci mobil tarayıcı olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Kullanıcı sayısını günden güne artırmaya devam eden UC Browser, her ne kadar hızlı büyüyor olsa da bu noktada rakibi Google Chrome'un arkasında kaldığı da bir gerçek.

UC Browser'ı aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla mobil cihazlarınız üzerine hızlı ve kolay bir şekilde indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR