Ücretsiz Olan Evolve Mezarından Dirildi!

Ücretsiz Olan Evolve Mezarından Dirildi!

Kısa bir süre önce ücretsiz oyun sistemine geçiş yapan online FPS oyunu Evolve geliştiricilerinin yüzünü güldürmeyi başardı. Resmi olarak 10 Şubat 2015 tarihinde çıkış yapan Evolve ilk başta oyuncu kitlesinin dikkatini çekse de aradan geçen ayların ardından hızlı bir şekilde oyuncu kaybetmişti. Oyunun sunucuları adeta hayalet şehir havasına bürünmüş, Evolve oynamaya devam eden oyuncular ise online maçlar için rakip ve takım arkadaşlı bulamadıkları için oyunu oynamakta zorlanmıştı.

Hal böyle olunca Evolve'u geliştiren Turtle Rock Studios ekibi doğal olarak oyunu Free to Play sistemine geirmeye karar vermişti. Bu sayede oyuncu sayısının artırılması hedefleniyordu. Görünen o ki Turtle Rock Studios bu hedefini gerçekleştirmiş; oyun ücretsiz hale geldikten sonra 1 milyon yeni oyuncu kazandı. Ayrıca oyun geçtiğimiz hafta Steam üzerinde en çok oynanan 11. oyun konumuna geldi.

Eğer siz de kaliteli bir online FPS oyunu oynamak isterseniz Evolve hoşunuza gidecektir. Oyun 5 kişilik karşılaşmalar yapılıyor ve bu karşılaşmalarda 1 oyuncu kuvvetli bir canavar olurken diğer 4 oyuncu bu canavarı yakalamaya çalışıyor. Canavar olan oyuncu özel yeteneklere sahip olduğundan kolay kolay av olmuyor. Diğer oyuncular ise kurnazlıklarını ve taktiksel zekalarını kullanarak canavarı tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

Evolve sistem gereksinimleri şu şekilde:

Evolve Sistem Gereksinimleri

- 64 Bit Windows 7 işletim sistemi

- Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Athlon 64 X2 6400 işlemci

- 4 GB RAM

- Nvidia GeForce GTX 560 veya AMD Radeon HD 5770 ekran kartı

- DirectX 11

- 50 GB boş depolama alanı

- DirectX uyumlu ses kartı

Oyunu nasıl indireceğinizi bu yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz:
Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme

YORUMLAR