Ucuz Telefonlarıyla Bilinen Xiaomi, Bu Sefer Pahalı Telefon Üretecek

Ucuz Telefonlarıyla Bilinen Xiaomi, Bu Sefer Pahalı Telefon Üretecek

Çin'in önemli firmalarından olan ve ürettiği ucuz telefonlarla piyasaya adını kazıtan Xiaomi, bu sefer gözünü yükseklere dikti. Xiaomi bu sefer cepleri yakacak bir telefon üretecek.

Çin'de kurulan ve global pazara ucuz telefonlar yollayan Xiaomi, ürettiği yüksek performanlı telefonlarla adından bolca söz ettiriyor. Diğer dev şirketlerle yarışacak düzeyde telefonlar üreten ancak, bu telefonları kullanıcıların kolay bir şekilde ulaşabilmesi için ucuz olarak sunan Xiaomi, bu sefer pahalı bir telefon üretmenin peşinde. En pahalı telefonu 400 dolar olan şirket, benimsediği yüksek performans/düşük fiyat politikasından uzaklaşarak 600 dolarlık bir amiral gemisi üretecek. Şirketin CEO'su tarafından da onaylanan yeni telefon, amiral gemisi niteliği taşıyacak.

Yeni Xiaomi kaç para

Xiaomi'nin en pahalı telefonu olan Mi 5 modelinde 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı gibi yüksek özellikler yer alıyor. Şu an şirketin en gelişmiş özelliklerine sahip olan Mi 5 sadece 400 dolar gibi bir fiyat ile kullanıcılara sunuluyor. Ancak gelen bilgiler şirketin şu sıralar çok daha pahalı ve gelişmiş bir telefon üzerinde çalıştığını söylüyor. Şirket CEO'sunun da onayladığı yeni telefon hakkında henüz bir detay açığa çıkmış değil ancak, yeni telefonun pazardaki rekabeti kızıştıracağı şimdiden tahmin ediliyor. 

Öte yandan Xiaomi'nin ürettiği telefonlar şu sıralar Samsung ve HTC gibi markaların telefonlarıyla rekabet ediyor. Xiaomi'nin yeni telefonu ile bu rekabetin çok daha büyümesi de kaçınılmaz bir son gibi görünüyor.

Sharp Yeni Android Telefonu Aquos Mini’yi Duyurdu

HTC’nin 2016 Model Nexus Cihazlarının Görüntüleri Sızdırıldı


YORUMLAR