Üniversitenin, 'Şeytanla Mücadele Edecek Doçent' İlanı Şaşırttı!

Üniversite, Şeytanla Mücadele Edecek Doçent Arıyor!

Karaman’daki Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi eşi benzeri görülmemiş bir doçentlik ilanı verdi. İslami İlimler Fakültesi’ne "Şeytanla mücadele edecek yardımcı doçent" alacaklarını söyleyen üniversite, büyük bir şaşkınlık yarattı. Lucifer, işte şimdi kork bizden!

Üniversitenin internet sitesinde yayınlanan ilanda, çeşitli dallarda öğretim üyesi alınacağı belirtildi. Tabii buraya kadar her şey gayet normal gözüküyor, ancak ilanın detaylarına baktığımızda ise hayli ilginç bir durumla karşılaşıyoruz.

İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümüne alınacak yardımcı doçent ilanında ‘Kur’an ve Sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları olma’ şartı aranıyor.

Şeytanla Mücadele Edecek Doçent İlanı

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi akademik ve yönetim kadrosundan kimse, bu şartın ne anlama geldiğini ve bu çalışma alanı hakkında bilgileri olmadığını söylemiş.

Akademik ilanlarla ilgilenenen Personel Daire Başkanlığı Müdürü Mustafa Sağlam konu hakkında sadece rektörlüğün beyanda bulunabileceğini söyledi, ancak Rektör'den konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Bununla birlikte tartışmaları başlatan 1 Kasım tarihli ilanın, dün akşam saatlerinde üniversitenin internet sitesinden kaldırıldığını da belirtelim.

Bu ilginç ilan hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR