Ünlü Telefon Üreticisi Xiaomi, Kullanıcı Bilgilerini Çalmakla Suçlanıyor

Ünlü Telefon Üreticisi Xiaomi, Kullanıcı Bilgilerini Çalmakla Suçlanıyor

Çin merkezli ünlü akıllı telefon üreticisi Xiaomi, kullanıcı bilgilerini çalmakla suçlanıyor.

Geçtiğimiz hafta Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin, Çin pazarındaki Apple ve Samsung'a karşı kazandığı zaferden bahsetmiştik. Xiaomi firmasının kazanmış olduğu bu zafer ile Çin pazarında liderliğe oturmuş ve uzun bir süre kendinden söz ettirmeyi başarmıştı. 

Xiaomi yine kendinden uzun süre bahsettireceğe benziyor. Çünkü bu sefer firma, bilgi hırsızlığı ile gündemde.

F-Secure isimli güvenlik firması tarafından yapılan araştırmada, Xiaomi Redmi 1S modeli üzerinde yapılan testlerde, cihazın IMEI numarası da dahil olmak üzere bir çok bilginin Xiaomi'ye ait serverlarda yedeklendiği bilgisine ulaşılmış.

Firmadan yetkililerince Google+ üzerinden yapılan açıklamada, bu durumun tamamen bir hata sonucu ortaya çıktığı ve en kısa sürede düzeltileceği belirtilmiş. Ancak, bu gibi "hatalar" sonrası firmaların genel olarak benzer açıklamalara başvurduğu düşünülürse, kullanıcıların endişelerini kolay kolay gideremeyecekleri orta.

Yapılan açıklamanın devamında ise, problemin kaynağının bulunması ve kısa sürede çözüme kavuşması için farklı güvenlik firmalarının da araştırmalara başlayacağının altı çizilmiş.

Football Manager teknik direktörlere yardımcı olacak.

YORUMLAR