Üşengeçler İçin Hızlı İhbar Sitesi Hizmete Açıldı

Üşengeçler İçin Hızlı İhbar Sitesi Hizmete Açıldı

SMS ve e-posta ile yapılan kampanya bildiri, reklam gibi iletileri göndermek, 1 Mayıs'ta yürürlüğe giren e-ticaret kanunu ile kullanıcıların iznine tabii oldu. İhbar etmeye üşeniyor ama hala SMS alıyorsanız bunları raporlayacağınız bir web sitesi var. 

Dikkat: Türkiye’de e-Ticaret Kanunu Değişti, Yüksek Cezalar Geliyor haberimizde detaylarına değindiğimiz yeni kanun ile birlikte hiçbir şekilde izniniz olmadan SMS ve e-posta almayacaksınız. Ancak bu konunu göz ardı ederek hala bu tür iletiler gönderenler varsa bu firmaları hemen rapor etmeniz de mümkün.

Bu tür iletileri göndermeye devam edenleri bildirmek için bir ihbar servisi yayınlandı. Spambitti.com bürokratik yollardan ihbar yapmaya üşenenlerin yardımına koşuyor. Eğer ihbar etmeye çok üşeniyorsanız yapmak istediğiniz ihbarı bu web sitesi gerekli yerlere iletiyor. Sadece bununla da kalmıyor sonucu da bildiriyor. Tek yapılması gereken ise izinsiz SMS veya e-posta'nın ekran görüntüsünü alarak, ad ve soyadınızla beraber iletişim için e-posta adresi ile birlikte siteye bırakmak.

E-postalarınızın Takibini Nasıl Engellersiniz?

Instagram'ın e-Ticarette Kullanımı ve Önemi

Bu E-Mailleri Açmayın!

YORUMLAR