Vaio'dan İlk Akıllı Telefon: VA-10J

Vaio'dan İlk Akıllı Telefon: VA-10J

Şubat 2014’te Sony tarafından gerçekleştirilen bir hamle ile firmanın Vaio departmanı, Sony bünyesinden ayrılmıştı. Bu hamle ile Sony, bilgisayar üretiminden vazgeçerek akıllı telefon, tablet ve TV kısmına yönelmişti.

Sony’nin Vaio departmanını Japon bir yatırımcı firmaya satması ile Vaio, bağımsız bir firma konumuna yükseldi. Tüm bu başlangıç adımlarının ardından resmi bir açıklama ile Vaio’nun ilk akıllı telefonunun geliştirildiği açıklandı.

VA-10J kod adlı bu akıllı telefon, açıklanan özelliklere göre üst seviye bir akıllı telefon olmayacak. Özelliklere bakıldığında ise bünyesinde 720p çözünürlüğe sahip 5-inç ekran, 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunduracak. Satışa sunulduğunda ise Android 5.0 Lollipop ile gelecek.

Aşağıda göreceğiniz görsel ise cihazın konsept tasarımı olarak dikkat çekiyor. VA-10J’nin kutusu haricinde kendisine dair herhangi bir görsel ve çıkış fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Vaio’nun ilk akıllı telefonu olması nedeniyle de sadece Japonya için çıkış yapacağı tahmin ediliyor. Son olarak da, VA-10L'nin söylentilere göre 12 Mart tarihinde tanıtılmasının beklendiğini belirtelim.

(VA-10J konsept tasarım)

İlerleyen gelişmeleri sizinle paylaşacağız.

Cyanogen'e Göre Samsung’un 5 Senelik Ömrü Var

YORUMLAR