Viber'ın Windows ve Mac Sürümleri Yayınlandı

Viber'ın Windows ve Mac Sürümleri Yayınlandı

Dünyaca ünlü mobil mesajlaşma uygulaması Viber, mobilin ötesine geçerek artık masaüstünde de kullanıcılarına ücretsiz olarak mesajlaşma ve görüntülü sohbet etme şansı sağlayacak olan Windows ve Mac programlarını bugün itibarıyla yayınladı. Whatsapp ve Line gibi rakiplerinden önce böyle bir adım atarak bu alanda öncülük yapan Viber, mobilde hızını alamamış olsa gerek ki PC piyasasında yer alan mesajlaşma uygulamalarına rakip olacağa benziyor.

Viber iOS ve Android için gelen 3.0 güncellemesiyle birlikte kendisine yepyeni bir yol haritası çizerek kullanıcıların masaüstü mesajlaşma uygulaması olmayı da kafasına koymuş gibi görünüyor. Mobil alanda sağladığı başarının ardından şüphesiz ki PC pazarında da büyük bir başarı yakalayacak olan Viber, şimdiden kullanıcıların masaüstü yazılımları arasında yerini almaya başladı.

Viber tarafından açıklanan istatistiklere göre popüler mesajlaşma uygulamasının mobil alanı fethettiği gerçekten doğru diyebiliriz. Şu an mobil uygulamanın 200 milyon üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunmakta ve şirketin CEO'su Talmon Marco'nun yaptığı açıklamaya göre bu kullanıcıların yarısından fazlası aktif olarak Viber'ı kullanmaya devam etmekte.

Viber'ın masaüstü versiyonuyla birlikte şimdiye kadar hiçbir mobil uygulamanın kullanıcılarına sunmamış olduğu görüntülü konuşma özelliğide geliyor. Marco tüm platformlar üzerinde kullanıcıların aktif olarak bu özelliği kullanabilmeleri için gerekli planlamaları yaptıklarını söylese de görüntülü aramalar şu an sadece masaüstünden masaüstüne yapılabiliyor.

Mesajlaşma masaüstünden gerçekleşebildiği gibi kullanıcılar gelen aramaları sadece tek bir tıklama veya dokunuşla diğer platform üzerine kolayca aktarabiliyorlar. Anlık olarak gelen mesajlar tüm platformlar üzerinde aynı anda görüntülenebiliyor ve eğer siz konuşmaya mobil üzerinden devam ederseniz masaüstü uygulaması yeni gelen mesajlar için uyarı vermiyor.

Viber'ın masaüstü uygulamalarını sitemiz üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Ayrıca Viber masaüstü programını kullanmak için mobil cihazlarınız üzerinde de Viber'ın mobil versiyonunun kurulu olması gerekmektedir.

Sizler de mobil cihazlarınız üzerinde Viber kullanıyor musunuz? ve Viber'ın masaüstü yazılımları hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR