Volkswagen Emisyon Hileli Araç Sahiplerine Nakit Ödeme Yapacak

Volkswagen Emisyon Hileli Araç Sahiplerine Nakit Ödeme Yapacak

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Volkswagen emisyon skandalından sonra Volkswagen bir türlü gündemden düşmüyor. Büyük çaplı bir olaya dönüşen emisyon skandalında yaşanan gelişmeler de devam ediyor. Olaydan sonra CEO'sunu görevden alan Volkswagen, önce gerekli planlamaların yapılarak arabaların geri çağıralacağını duyurmuştu. Şimdi ise emisyon hileli araç sahiplerine nakit ödeme yapacağı ortaya çıktı.

Dizel hileli araçlara sahip olan müşterilerine 500 ve 750 Dolar tutuarları arasında hediye çeki verecek olan Volkswagen, haberle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmamasına rağmen haber kaynağı Truth About Cars firmanın bugün içerisinde detayları açıklayacağını öne sürdü.

Amerika'daki VW arabalarında ortaya çıkan ve sonrasında Avrupa'da da olduğu tespit edilen hileli araçların sahiplerine ilk olarak Amerika'da verilecek olan çekler, 2 farklı türe sahip. Genel olarak kullanılabilecek 500 Dolarlık hediye çeki dışında 500 ile 750 Dolar arasında verilecek çeklerde sadece Volkswagen'da kullanılabilecek. Toplamda 1000 Dolar ve üzeri bir tutarda hediye çeki dağıtacak olan Volkswagen, sadece arabalardaki problemleri düzelterek bu işten yakasını sıyıramayacağını bildiği için şimdiden olumlu hamleler yapmaya başladı.

2016 yılına girildikten sonra araçlardaki emisyon hilesini de düzeltecek olan Volkswagen'ın bu krizi nasıl atlatacağını hep birlikte göreceğiz. Siz bu emisyon skandalı hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR